StrefaEtno / Taneczne czwartki
 11 V / 18 V / 25 V / 1 VI /8 VI

Zapraszamy początkujących oraz zaawansowanych tancerzy na warsztaty tańców tradycyjnych. Będziemy uczyć się od podstaw takich tańców jak: polka w lewo, polka bez nogę, tramelka, krakowiak, wiwat oraz wiele innych. Nabyte umiejętności można będzie wykorzystać podczas coniedzielnych potańcówek oraz zbliżającego się festiwalu Rozstaje/Etnokraków.

Miejsce: Strefa, św. Tomasza 31, Kraków
Termin: każdy czwartek, godz. 18:00 do 19:15 (od 11.05 do końca czerwca). Opłata za uczestnictwo: 10 zł płatne na miejscu.
Prosimy zabrać ze sobą wygodne buty na zmianę i przewiewny strój, który nie krępuje ruchów.

Prowadzący:
Katarzyna Chodoń - śpiewaczka, dyplomowany instruktor tradycyjnych tańców polskich. Pochodzi spod Leżańska, mieszka w Krakowie. Jako choreografka współpracuje z Centrum Kultury w Sułoszowej oraz Szkolą Podstawową w Czyżówce. Wokalistka w zespołach Swada (wyróżnienie w II Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie), Tadirindum (laureat konkursu Stara Tradycja 2017) oraz Strojone (Preludium Słowiańskie, Pieśń Gminna). Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015, Preludium Słowiańskie - Jedziemy z Teatrem 2016, Wstęp do Rozśpiewu w Muzeum Etnograficznym w Krakowie od 2016). Wraz z Piotrem Zgorzelskim opracowała autorską koncepcję krakowiaka niestylizowanego w ramach projektu Taniec Tradycyjny PL. Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. W swoim dorobku ma nagrania na płycie „Preludium Słowiańskie – ścieżka dźwiękowa” (2014) oraz „Krakowskie – dodaj do ulubionych” (2015).

Arkadiusz Szałata - bębnista, członek takich zespołów jak Tadirindum (muzyka rzeszowska od Stanisława Piroga i rodziny Sowów), Chachary (muzyka podwórkowa z rejonu Galicji), Kapela Zootechników (muzyka od Jana Adamczyka) czy Kapela na Krzywych Dźwiękach (muzyka radomska od Jana Kmity i Marii Siwiec). Prowadzi warsztaty gry na harmonijce (m.in. Tabor Kielecki w Sędku, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Festiwal Zawirowania Radomskie) oraz warsztaty polskich tańców tradycyjnych (Etnokraków-Rozstaje, YMCA Kraków, Festiwal Folkowisko). Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Festival Internazionale dell'Oralita Popolare, Torino; Folkkaravan w San Sebastiano dei Marsi, Bisegna; PolskaEire Folk Festival, Dublin-Ennis-Arklow).