StrefaOnline
Derlak - Wielądek / Apokryfy

Basia Derlak i Sebastian Wielądek opowiedzą przepiękne historie pochodzące z pism apokryficznych; kreacja okraszona autorskimi pieśniami na harfę, duduk, basuri, lirę korbową i tar.

Basia Derlak (liderka grupy Chłopcy kontra Basia) rozczytuje dawne teksty, szpera, wyłuskuje i układa stare motywy w nowe kompozycje. Sebastian Wielądek to zaklinacz wszelkich instrumentów etnicznych współtwórca formacji Yerba Mater, Gadającej Tykwy, Wielbłądów. Grają i śpiewają pieśni pradawne i wiele nowych – autorstwa Basi; wśród nich alternatywne opowieści biblijne, dziadowskie lamenty, nuty do tańca lub zadumy: ze wsi, miasta, znad Wisły, Gangesu, z Jawy i snu.

W programie: historie pochodzące z pism apokryficznych, m.in. z Ewangelii Pseudo-Mateusza, Protoewangelii Jakuba, Ewangelii Gruzińskiej, Ewangelii arabskiej Jana. Będzie opowieść o Symeonie, którego spotkała kara boża za błąd w tłumaczeniu pism; o narodzeniu Maryi i trzech królach, arabska historia o narodzeniu Chrystusa i panice wśród diabłów i wiele innych. 

Basia Derlak – śpiew, harfy / Sebastian Wielądek – duduk, lira korbowa, nej, bansuri

organizator:

patronat medialny:

partnerzy:

wsparcie finansowe: