Czwartkowe Wprawki Balfolkowe

Jesteśmy grupą wsparcia. Łączy nas wieczne nienasycenie tańcem. Pląsamy więc gdzie się da, ile się da.

Balfolk to luźna zabawa taneczna do muzyki folkowej; ruch ten został zapoczątkowany we Francji i z czasem rozrósł się, rozwijając się i czerpiąc z tradycji różnych krajów - między innymi Szwecji, Portugalii, Włoch, a nawet Polski.

Różnorodność pląsów jest ogromna - tańczymy w parach, kołach, korowodach i układach, a czasem nawet solo. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie nosimy strojów ludowych ani nie występujemy na scenie - tańczymy najzwyczajniej w świecie dla przyjemności. Jesteśmy otwartą grupą, która ma na celu wspólne uczenie się i rozwijanie naszych umiejętności tanecznych. A przede wszystkim - wspólną zabawę!

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania taneczne.
W pierwszej części będziemy uczyć się czegoś nowego: poznawać bogaty świat tańców tradycyjnych i doskonalić porozumienie z partnerem. W drugiej części będziemy mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności na mini-potańcówce.

Jeżeli masz ochotę do nas dołączyć, potrzebujesz jedynie wygodnych butów, stroju niekrępującego ruchów i uśmiechu na ustach - śmiało wskakuj z nami na parkiet!

Wstęp: dorzuć co do ogranizacji ( sugerowane "wrzuć piątaka" ) ;)