StrefaOtwarta / Fabrizio Walker + Osma

wstęp:10-15 zł


FABRIZIO WALKER to kostarykański artysta, który swoje muzyczne opowieści plecie łącząc elementy tradycyjnych pieśni latynoamerykańskich, soulu, rocka, reggae, bolero, calypso oraz rapu.
W roku 2010 dołączył do zespołu Infibeat - kolektywu inspirującego się jazzem, funkiem i brzmieniami karaibskimi. W 2011 nagrali swój debiut "Infibeat", potem w 2013 wydali album “Aguacero” - zawierająca 10 piosenek płytę, która zdobyła nagrodę "Best Alternative Fusion Album" przyznawaną Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów na Kostaryce.
W roku 2016 Fabrizio zdecydował się na równoległą solową karierę nagrywając album “La Cola del Pescado”, zawierający zarówno bardzo stare, jak i nowe kompozycje. W tym samym roku Infibeat rozpoczął współpracę z Elijah Brueggeman, muzycznym producentem amerykańskiego programu “Saturday Night Live”, z którym nagrał i wydał płyty “RitmosCimarronesVol. I” (2016) i “RitmosCimarronesVol. II” (2017) - obie nagrodzone ponownie przez Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów tytułami najlepszych albumów, tym razem w kategorii "Best Latin Fusion Album".
Kolejny solowy album “Leirundé” ukazał się w roku 2018, nagrany zaledwie w ciągu jednego dnia, zarejestrowany przez muzyków w studio całkowicie "na żywo". Fabrizio opisuje tę płytę jako "retrospektywną, nostalgiczną folkową podróż".
Podczas jesiennej, europejskiej trasy koncertowej usłyszymy przekrój piosenek z całego dziesięciolecia jego muzycznej kariery.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
OSMA to projekt muzyczny powołany do życia pod koniec wakacji 2018 roku w Krakowie. Sięga w głąb otwartych przestrzeni, na palcach wyciąga się ku skalistym ścianom. Porusza się po zamglonych równaniach, nucąc swoje pieśni. Stanowi rozwinięcie myśli Anny Kubik, które po spotkaniu z pozostałymi członkami zespołu ewoluowały do osmatej formy. Muzycy z różnych światów tworzą wspólnie brzmienie na pograniczu folku, jazzu i alternatywnego popu. Na najbliższym koncercie usłyszymy świeże aranże, nowe instrumentarium i premierowe kompozycje.