StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 14 

wstęp: 10 zł

poprowadzi i zaśpiewa: Janusz Radek
Jeden z najoryginalniejszych głosów sceny piosenki literackiej; autor tekstów, wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, m.in. aranżacji utworów Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana. Na początku lat 90. Radek zaangażował się w działalność kabaretową, występował również w zespołach rockowych i punkrockowych. Powracająca na jego koncerty publiczność, to zarówno widzowie w różnym wieku, jak i słuchacze cechujący się różnymi gustami muzycznymi.
: : : : : : : : : : : : : : : :
ALBO i NIE | Zespół powstał w 2011 roku. Na początku następnego roku rozpoczął działalność koncertową zyskując coraz szersze uznanie i za swoją twórczość uzyskując nagrody na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, w tym I miejsca na Festiwalach: Yapa w Łodzi, Kropka w Głuchołazach, Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, „Przy kominku” w Kielcach i Porta w Usti n. Łabą. W 2014 roku został finalistą ogólnopolskiego festiwalu Chrześcijańskie Debiuty 2014 oraz półfinalistą programu Must Be The Music. Do tej pory zespół stworzył trzy płyty, ale już odgraża:)
: : : : : : : : : : : : : : : :
MARYSIA KUBASZEK | Przygodę muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak pianinko bardziej trafiło do serca i tam zostało, głównie ze względu na możliwości kompozycyjne i śpiew, którym dziś głównie się zajmuje. Od zawsze działała też w teatrze, a odkąd jest w Krakowie - w grupie Graciarnia. Głos jest dla niej codziennym narzędziem pracy, jest lektorką. Najbardziej lubi nagrywać bajki dla dzieci, a jej marzeniem jest zostać księżniczką Disney’a w którymś z przyszłych filmów. Repertuar który przedstawi to covery znanych i mniej znanych utworów we własnych aranżacjach, będzie aktorsko, inaczej, z improwizacją gdzieś pomiędzy.
: : : : : : : : : : : : : : : :
PRZEMEK WRÓBLEWSKI | Przemysław Wróblewski (rocznik 1970), urodzony, wzrosły i zamieszkały w Krakowie. Absolwent Turystyki na krakowskiej AWF. Autor mniej lub bardziej lirycznych tekstów zamieszczanych na stronie "Przemek Wróblewski. Wierszopiosenki" Wykonawca piosenek autorskich z akompaniamentem gitary klasycznej. Finalista i laureat festiwali związanych z piosenką autorską/poetycką. Autor tomiku poetyckiego pt "Wierszopiosenki" wydanego w 2015 roku nakładem wydawnictwa "Miniatura" i wszystkich tekstów na płycie Szymona Podwina pt. „Stan Nieważności” wydanej w 2018 roku. Z pasji również: ambitny sportowiec, piłkarz, narciarz, żeglarz; wielki miłośnik roweru i Mazur...
: : : : : : : : : : : : : : : : : :
wernisaż: SZYMON WOŁEK
: : : : : : : : : : : : : : : : : :
:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!