StrefaOtwarta /Dwukropek vol. 16

wstęp: 10 zł

wernisaż: ANNA BAJON
dwudziestoletnia malarka, studentka UP w Krakowie. Inspiracje czerpie z tańca, muzyki i natury. Jej twórczość to fascynacja formą i kolorem. Maluje obrazy olejne, akwarele, tempery.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
PAULINA KOWALAK
Od dziecka lubiła nagrywać swoje piosenki na starym magnetofonie Babci i w końcu udało mi się coś nagrać (domowa produkcja). Poza tym właśnie kończy studia magisterskie, pracuję w 'korpo' i stara się znaleźć ciekawy staż za granicą
https://www.youtube.com/watch?v=CTyJe7LJvJk
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Kamila Dauksz & TOMASZ BORUCH
Kamila Dauksz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiolonczelistka) Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu – kierunek wokalistyka jazzowa. Solistka Opole Gospel Choir. Wraz z zespołem uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Rozwija autorską działalność muzyczną, która raz po raz owocuje sukcesami. Prowadzi także audycję radiową Dobre Granie Ekstra na antenie Radia Opole.
Tomasz Boruch (gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor). Na scenie i w studio systematycznie współpracuje z czołówką polskich artystów młodego pokolenia. Z Kamilą poznali się w Katowicach, podczas studiów na Akademii Muzycznej. Mają już na swoim koncie wspólne sukcesy i nagrody na Ogólnopolskich festiwalach.
https://www.youtube.com/watch?v=OO9O3XJA1Fg
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Namena Lala
One woman show z towarzyszeniem loopera i wiolonczeli w gatunku experimental indie trip. Namena Lala to jej projekt 27 lat później, jej prywatne terytorium – pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. To osobisty ekosystem dźwięków i słów zasłyszanych, wysączonych i wyszeptanych. To mgliste wspomnienie i zarazem postulat Planety w jej życiodajnym kształcie. To przestrzeń wolności do własnej ekspedycji w głąb lądu, nie by go zdobyć – by go dotknąć i usłyszeć.
https://www.youtube.com/watch?v=6ph30EbVIKU
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
ANTONINA SCHULZ & PAWEŁ MATYJA
Czyli wokal i gitara, duet niepoprawny, pod roboczą nazwą "Mniej lub Gorzej". Jednym mało znani z imienia, innym jeszcze mniej z nazwiska. Spotkali się w lokalu przy ulicy, tam też stawiali pierwsze wspólne kroki na scenie. Spotykają się czasem, by po prostu trochę pograć - tym razem nie w salonie, a w Dwukropku.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!