StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 6

wstęp: 10 zł

prowadzący: Lidia Jazgar | Ryszard Brączek
Lidia Jazgar. Wokalistka, autorka tekstów, manager zespołu, producent muzyczny, producent i wydawca płyt Galicji - krakowskiej grupy muzycznej, założonej w 1986 roku przez Lidię Jazgar i Ryszarda Brączka. To Laureaci Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Nagrody Specjalnej Piwnicy Pod Baranami. Dziennikarka Radia Kraków, na antenie którego prowadzi program "Coś dla ducha".

Zuzanna Iłenda | Głogowski
Grają razem ponad cztery lata. Zuzanna zaczyna teraz studia, a Mateusz kończy Szkołę Muzyczną. Najbardziej doceniano ich dotychczas za piosenkę kabaretową, ale razem ciągle dużo szukają i próbują nowych rzeczy, przede wszystkim dobrze się bawią. "Kawa" to ich wspólne, własne "pierwsze dziecko", reszta dzieci jest przygarnięta lub podkradziona, ale zawsze blisko serduszka.

Agnieszka Łozińska | Natasza Smirnowa
Wokalistka amatorka i akompaniatorka profesjonalistka, które połączyła wspólna miłość do muzyki.

Julia Mika | Marcin Szumal
Studiuje konglomerat dziwnych przedmiotów pod nazwą – język polski w komunikacji społecznej na ujocie. Ma na swoim koncie pare nagród, np. na Studenckim Festiwalu Piosenki, oraz pare publikacji tekstów w magazynach kulturalnych. Jej motto to – co koniec końców ma się z życia, jak nie na koniec dnia kanapkę z jajkiem z żabki? Marcin Szumal – student kompozycji i aranżacji AM w Katowicach oraz ujotowskiej amerykanistyki. Gdyby nie łóżko, jego mieszkanie można by pomylić ze studiem nagraniowym.

w e r n i s a ż : Aleksandra Słowińska / Landscapes
Aleksandra Słowińska
Urodzona w 1992 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki. Dyplom w pracowni Rysunku Narracyjnego (2018). Od pięciu lat prowadzi własną firmę projektową Stereoplan. Zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnych, rysunkiem, ilustracją, projektowaniem okładek albumów muzycznych.
Seria grafik 'Landscapes' - technika: grafika cyfrowa, rysunek, techniki mieszane.
Cykl grafik Landscapes powstał w oparciu o utwory muzyczne albumu 'Lanscapes to easy to explain' grupy Stanisław Słowiński Sextet. Każdy obraz to pejzaż zbudowany na podstawie osobistych doznań muzycznych, inspirowanych poszczególnymi utworami. Niniejsza seria grafik to również integralna część publikacji płytowej Lanscapes to easy to explain (wydawnictwo Hevhetia, 2016).
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
DWUKROPEK: cykl literacko-muzyczny 'dwukropek' jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!