StrefaEtno / Moribunda

wstęp: 20 zł

Moribunda czyli folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych. Egzotyczna nazwa zespołu pochodzi z łaciny. W języku hiszpańskim i angielskim oznacza „osobę umierającą”, lecz w przypadku krakowskiej grupy odnosi się także do Hetaerina moribunda, czyli gatunku ważki występującego na terenie Ameryki Południowej. W wielu kulturach owad ten jest symbolem transformacji i metamorfozy, ale także działania i aktywności. I taką właśnie moc ma muzyka zespołu. Pobudza, niekiedy niepokoi, to znów wycisza i przenosi w inny wymiar. Wśród fanów Moribundy próbujących nazwać wykonywany przez zespół gatunek muzyczny najczęściej padają określenia: folk, trans, czy rock progresywny. Instrumentalne kompozycje pozwalają słuchaczom zaśpiewać podczas koncertu swoją własną wewnętrzną piosenkę, do czego nawiązuje tytuł debiutanckiej płyty - „Inner Songs”. Moribunda zaprasza do podróży!

Skład zespołu:
Grzegorz Kot – gitara akustyczna
Bartosz Kot – djembe
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, cajon
Piotr Grząślewicz – gitara basowa, gitara elektryczna
Adam Partyka - perkusja

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=y0MhQhUWx00
https://www.youtube.com/watch?v=J75HnABbM4U

STRONA WWW i FB:
https://www.moribunda.com/
https://www.facebook.com/moribundaband

::::::

Więcej o członkach zespołu:

Piotr Grząślewicz
Krakowski gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, muzyk sesyjny. Współtwórca wielu zespołów sceny bluesowej i jazzowej, m.in. Funk de Nite, Hard Times, Kraków Street Band, Harmonijkowy Atak, Blue Machine. W 2008 roku został laureatem festiwalu FAMA Świnoujście wraz z zespołem Blue Machine. W ramach działalności sesyjnej współpracował z artystami sceny pop, m.inJustyna Steczkowska i Olek Klepacz. Z zespołem Funk de Nite koncertował z europejskimi gwiazdami jazzu - Saskia Laroo (Holandia), Christoph Titz (Niemcy), Bryan Corbett (Anglia). Występował na większości polskich festiwali jazzowych i bluesowych, oraz masowych (Przystanek Woodstock, KFPP Opole). Z zespołem Kraków Street Band w 2014 roku reprezentował Polskę na jednym z największych festiwali muzyki ulicznej Haizetara w Hiszpanii. W Europie koncertował z różnymi zespołami na scenach festiwalowych w Anglii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czechach, Danii, Hiszpanii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Niemczech, Norwegii. W 2011 roku rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU gdzie komponował i wykonuje na żywo muzykę do spektakli "Sen Orfeusza" oraz "Wędrowanie wg. Stanisława Wyspiańskiego - Wesele, Wyzwolenie, Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podczas produkcji Tryptyku Wyspiańskiego współpracował z Janym Kantym Pawluśkiewiczem oraz Zbigniewem Wodeckim.

Marcin Hilarowicz
Krakowski gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek krakowskich zespołów Que Passa, Hard Times. Bardzo sprawny gitarzysta zakorzeniony w tradycji flamenco i gypsy swing, porywający słuchaczy swoimi niezapomnianymi solówkami. W 2011 roku rozpoczął współpracę z krakowskim Teatrem STU gdzie komponował i wykonuje na żywo muzykę do spektakli "Sen Orfeusza" oraz "Wędrowanie wg. Stanisława Wyspiańskiego - Wesele, Wyzwolenie, Akropolis" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Podczas produkcji Tryptyku Wyspiańskiego współpracował z Janym Kantym Pawluśkiewiczem oraz Zbigniewem Wodeckim.


Bartosz Kot
Zakorzeniony w tradycyjnych rytmach bębniarz. Fascynuje go szczególnie muzyka afrykańska. Sam wykonuje instrumenty perkusyjne. Członek zespołu Kaszmir, a obecnie Moribunda.

Adam Partyka
Muzyk sesyjny, perkusista. Współpracował z takimi zespołami jak: Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak (Harpcore), The Awarians, Magda Piskorczyk, Nie Strzelać Do Pianisty, Tomek Kamiński Band. Uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Koncertował zarówno w Polsce jak i za granicą. Z zespołem Kraków Street Band dotarł do finału 7 edycji Must Be The Music. Obecnie udziela się w zespołach: Moribunda, Kraków Street Band, Cheap Tobacco, Synapsy.


Grzegorz Kot
Muzyk, kompozytor, założyciel i lider Moribundy. Zafascynowany w pierwotnych rytmach i transie. Od lat związany z krakowskimi artystami. Projekt Moribunda jest efektem jego kilkuletniej pracy nad kompozycjami, aranżacją i składem zespołu.