Tańce miejskie i podmiejskie / warsztaty Piotra Zgorzelskiego

wstęp: 130 zł (dla par po 100 zł od osoby)

zapisy: ojciec.pio4@gmail.com

TAŃCE MIEJSKIE i PODMIEJSKIE

W wielu miastach II Rzeczpospolitej oraz w okresie tuż powojennym - nowinki muzyczne importowane z zagranicy, docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a także radio i kino, ścierały się z miejscowym folklorem tanecznym. Tańczono zarówno swojskie kujawiaki, oberki jak i importowane tanga, walczyki, fokstroty czy slow-foxy. Latem zabawy taneczne organizowano na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach potocznie nazywanych DECHAMI. Kiedy stawało się chłodniej taneczne imprezy przenoszono do knajpek, kawiarni i restauracji gdzie urządzano dansingi do muzyki wykonywanej na żywo. Na domowych prywatkach puszczano natomiast muzykę z coraz popularniejszych patefonów. Jako że szkół tańca było mało i nie wszystkich było na nie stać uczono się i tańczono tak „jak w duszy grało”, styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste. Z czasem wytworzyły się do określonych melodii, rytmów i temp muzycznych pewne schematy taneczne, które potocznie dziś określamy taniec na „raz”, taniec „dwa na raz” albo „tango sentymentalne”. Na naszych warsztatach pojawią się stare szlagiery radiowe i kinowe oraz melodie z podwórek i miejskich zaułków m.in. slow-foxy, fokstroty, sentymentalne tanga, walczyki i polki.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Zapraszamy do wspólnych pląsów!
PROWADZĄCY: Piotr i Bogumiła Zgorzelscy
DLA KOGO: początkujący i średnio zaawansowani
KIEDY:
24 listopada (sobota) godz. 13.00-17.00 oraz
25 listopada (niedziela) 10.00-14.00
MIEJSCE: klub Strefa / ul. Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
KOSZT: 130 zł (dla par po 100 zł od osoby).
Wpłaty na konto nr konta:
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
w tytule: "OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO - Kraków + imię i nazwisko"
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
ZGŁOSZENIA: warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) oraz wniesienie opłaty w formie przelewu. Ze względu na wielkość przestrzeni warsztatowej LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
KONTAKT: ojciec.pio4@gmail.com
Partnerzy: Rozstaje / Crossroads Association, Krakowskie Forum Kultury

REGULAMIN UCZESTNICTWA :
1. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.

2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie.

3. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.

4. Uczestnik warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji „Głosów tradycji w Gdyni” w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.

5. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926
: : : : : : : : : : : : : : : : : : :
PIOTR ZGORZELSKI - etnolog, tancerz, przez wiele lat basista w kapeli Janusz Prusinowski Kompania. Od blisko 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie. Stale współpracuje przy projektach realizowanych m.in. przez IMiT, NIFC, IAM. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes.
Współpracował przez wiele lat jako aktor z off-owym teatrem „Scena Lubelska 30/32” (przedstawienia „Kalewala”, „Dawid”, „Gilgamesz”, „Czarna Mańka - królowa przedmieścia”), a także z Teatrem Narodowym w Warszawie oraz Teatrem Polskim.
Wraz z kapelą Janusz Prusinowski Kompania koncertował i prowadził warsztaty w większości krajów Europejskich, a także w Azji i Ameryce Północnej (m.in. Carnegie Hall NY, Chicago Symphony Center).
Autor portalu Taniec Tradycyjny PL na kanale You Tube oraz współtwórca strony Taniec.edu.pl (IMiT).