StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 5

wstęp: 10 zł

prowadzący: ROBERT KASPRZYCKI
Pochodzący ze Śremu śpiewający autor, poeta, kompozytor, wokalista i gitarzysta. Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. 4.10 ukazał się jego najnowszy album "CZTERY".

MAGDA KURAŚ
Tegoroczna dyplomantka wokalistyki jazzowej. Trochę gra, głównie śpiewa. Lubi odkrywać i poszukiwać, ale mimo wszystko silnie w duszy gra jej jazz. I właśnie w takim jazzowym klimacie, lekko zahaczającym o folklor wystąpi na DWUKROPKU a akompaniować jej będzie Patryk Czyżewski.

VESTIGE
Zespół powstał w 2016 roku. Po kilku tygodniach wspólnych prób zadebiutował podczas Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie zdobywając pierwsze miejsce. Twórczość zespołu skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej, z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Zespół nie wzbrania się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku, choć duży nacisk stawiany jest na budowanie ekspresji i dynamiki, którą stara się wzbogacić wartość interpretacyjną w tekstach utworów.

EDDIE/ HAI
Eddie/Hai – Alternatywa – czteroosobowa działalność niegospodarna, na własnych piosenkach. Laureaci Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody w 2017 i 2018 roku. Grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozkminiasz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.

wernisaż: WERONIKA KNAP
Wszystko, co widzimy przechodzi przez nasz umysł, który jest środkiem postrzegania. To w nim powstają powiązania, które są nam potrzebne do przetrwania oraz te prosto z naszej wyobraźni, niezwiązane z prawdą i wynikające tylko i wyłącznie z kreatywności naszych umysłów.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
StrefaOtwarta / :dwukropek / 06.11 / 20.00 / Kraków, św. Tomasza 31 / wstęp: 10 zł / partnerzy: Rozstaje / Crossroads Association, Krakowskie Forum Kultury>> cykl literacko-muzyczny 'dwukropek' jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!