StrefaOtwarta/ Dwukropek vol. 18

wstęp: 10 zł

HANKA WÓJCIAK
wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka, góralka z Zakopanego. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej. Zasila redakcję muzyczną kwartalnika kulturalno - literackiego Liry - Dram.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
IDA DZIK & MARCIN MAŁEK
Duet przyjaciół. Grają w intymnym, minimalistycznym klimacie, starając się opowiedzieć słowno-muzyczne historie i zapytać, jak się z nimi czujecie. Pojawią się ich stare i nowe piosenki, smutne i tylko trochę smutne, o przyrodzie, kosmosie, o osobach, relacjach, o planetach (a zwłaszcza jednej), o pozaludzkich zwierzętach, odpowiedzialności, miłości, strachu, o takim-jednym-kraju, o nich i - być może - o Was.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
PIOTR KUŹNIAR
Chłopak z Rzeszowa, lat 24 - Przede wszystkim gitarzysta. Na swoim koncie mam kilka występów w zespołach i chórach a teraz oprócz tego, że będzie to mój pierwszy występ solo z gitarą to jeszcze pierwszy raz zagram swoje własne utwory.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
DOROTA SOWA KUZIELA
Niesamowita artystka, która łączy mocny wokal z grą na skrzypcach.
Jak mało kto na świecie potrafi grać i śpiewać jednocześnie! Do tego pisze własne piosenki za które została nagrodzona m.in. Grand Prix na międzynarodowym festiwalu bardów OPPA 2018. Garść poezji, nutka folku gdzieniegdzie przyprawione klasyką. Miesiąc temu ukazała się jej debiutancka płyta pod tytułem „Nigdy nic nie wiadomo".
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!