Fest Noz majowy ! warsztaty

i potańcówka

Maj to miesiąc kwiatów i matur. Co jednak zrobić po maturach, czy zostaje coś oprócz podziwiania kwiatów? No nie! Są jeszcze tańce!
Zapraszamy Was na kolejny w tym roku Fest-Noz - do Strefy! :) Jeśli martwicie się, że nie znacie tańców irlandzkich nie bójcie się, będą warsztaty! Tańczyć będziemy głównie tańce bretońskie, korowody i koła oraz irlandzkie i szkockie tańce ceilidh. A przedew wszystkim będzie mazurka! Poza tym potańczymy sobie też tańce z innych części Francji, a nawet z poza niej! :) Nie zabraknie też tańców parowych - przewidziane są scottishe, mazurki i walczyki ;) 

Wskazany pakiet imprezowy:
- dobry humor
- wygodne buty
- pieniążek w portfelu, coby zakupić coś w barze ;)
- ewentualne 15 zł za warsztaty mazurki lub tańców balfolk (zobaczymy na co będą chętni)!

UWAGA! PRZED FEST NOZEM ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY MAZURKI LUB TAŃCÓW BALFOLK OD GODZINY 16:00! 
WSTĘP NA FEST NOZ WOLNY!

StrefaEtno / FESTNOZ! warsztaty i potańcówka / 26.05 / 19.00 / STREFA / Kraków / św. Tomasza 31 / wstęp: 1 zł
partnerzy: Rozstaje / Crossroads Association / Krakowskie Forum Kultury

Fest-noz (dosł. „zabawa nocna”) – tradycyjna zabawa taneczna w Bretanii oparta na tradycyjnych, zbiorowych tańcach w towarzystwie śpiewu i muzyki instrumentalnej. 
Festiwale fest-noz są wydarzeniami kultywującymi tradycje taneczne Bretanii, niektóre z tańców pochodzą z okresu średniowiecza. 
Na potańcówkach - warsztatach w Strefie pojawia się wiele tańców: tańce bretońskie, korowody i koła, scottishe, mazurki i walczyki... jest to okazja do zabawy zarówno dla osób zaznajomionych już z tematem, jak i nowicjuszy, ponieważ każdy taniec jest dokładnie tłumaczony.