StrefaEtno / Tadirindum / Śledzik po rzeszowsku

wstęp: 10-15 zł

Zapraszamy na imprezę kończącą sezon taneczny - zagra kapela Tadirindum z muzyką podkarpacką. Kapela powstała w 2015 roku w Krakowie i gra tradycyjną muzykę taneczną głównie z rejonu Podkarpacia. Repertuar stanowią polki, sztajerki, walczyki, wolne i kozaczki od Władysława Piroga ze Słonnego, kapeli Sowów z Piątkowej oraz Michała Marszałka z Orzechowiec. Kapela grała wielokrotnie na potańcówkach, festiwalach w kraju i za granicą, obgrywała warsztaty taneczne oraz brała udział w badaniach terenowych (m.in. u Anny Domańskiej z Brzózy Królewskiej, Marii Siwiec z Gałek Rusinowskich).
Skład:
Katarzyna Chodoń - śpiewaczka, dyplomowany instruktor tańców polskich. Pochodzi spod Leżańska, prowadzi grupę 'Prądniczanki' w Centrum Kultury w Sułoszowej oraz zespół regionalny w Trzebini-Czyżówce. Wokalistka w zespołach Swada oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015, Preludium Słowiańskie - Jedziemy z Teatrem 2016). Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. W swoim dorobku ma nagrania na płycie „Preludium Słowiańskie – ścieżka dźwiękowa” (2014) oraz „Krakowskie – dodaj do ulubionych” (2015).

Konrad Ozimek - skrzypek, pochodzi z Przemyśla, muzyczne inspiracje czerpie przede wszystkim wzorując się sposobem gry muzykantów wiejskich Podkarpacia takich jak Władysław Piróg ze Słonnego czy Wojciech Sowa z Piątkowej. Współpracuje z Harcerską grupą rekonstrukcyjną z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerek z Kresów.

Paweł Iwan - cymbalista i śpiewak z Jarosławia, gra również w zespole Pokrzyk oraz śpiewa w sekcji basów w Zespole Muzyki Dawnej Perfugium. Prezes Stowarzyszenia "Muzyka Dawna" w Jarosławiu i zarazem organizator festiwalu „Pieśń Naszych Korzeni”.

Arkadiusz Szałata - bębnista, basista i harmonijkarz z Roztocza. Członek takich zespołów jak Chachary (muzyka podwórkowa z rejonu Galicji), Addhrai (tradycyjna muzyka włoska) czy Kapela na Krzywych Dźwiękach (muzyka radomska od Jana Kmity i Marii Siwiec). Prowadził warsztaty polskich tańców tradycyjnych (Etnokraków - Rozstaje 2016, YMCA Kraków 2016, Festiwal Folkowisko 2015) oraz warsztaty gry na harmonijce (Tabor Kielecki w Sędku 2016 i 2015, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2016, Festiwal Zawirowania Radomskie 2016).