StrefaOtwarta /Dwukropek vol.22

wstęp: 10 zł

prowadzenie: TADEUSZ ZIĘBA
Aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, występował gościnnie w spektaklach muzycznych i w musicalach na scenach: Teatru STU i Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru im. W. Horzycy w Toruniu. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kraków, występując w audycjach poetyckich. Brał udział w koncertach muzyki wybitnego kompozytora Zygmunta Koniecznego. Jako aktor i reżyser interesuje się kameralnymi formami teatralno-muzycznymi, poezją oraz piosenką literacką i balladą.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
wernisaż: JĘDRZEJ KRZYSZKOWSKI
rocznik 1997, student IV roku malarstwa krakowskiej ASP. Związany z Pierwszą Pracownią Interdyscyplinarną prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka oraz Pracownią Fotografii 1 prowadzoną przez prof. Agatę Pankiewicz.
W swojej twórczości porusza tematykę związaną z przemijaniem. Fascynuje go motyw kształtowania się relacji. Korzysta głównie z fotografii, instalacji oraz działań z ciałem.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
KAROL OCHODEK
Jego muzyka mieści się w gatunku piosenki autorskiej ze znamionami bluesa, folku i jazzu. W swojej twórczości Karol posługuje się zarówno rodzimym językiem jak i wyjątkowo odległymi inspiracjami (muzyka afrykańska, poezja Indian). Od czasu do czasu pojawia się na krakowskiej scenie w różnych konfiguracjach. Zdarza się kwartet, zdarzają trio albo duet. Tym razem wystąpi solo - ze swoim głosem, gitarą i słowami.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
DŻAMAN
Dżaman Songwriter, wokalista z mocnym i wyrazistym głosem, looping artist, one-man band. Weź klimat Finka, loopowanie Eda Sheerana, wrażliwość Bena Howarda oraz odrobinę mroczności Toola i znajdziesz się w połowie muzycznej drogi Dżamana. Drugą połowę poznasz na koncertach…
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
MICHAŁ ZIELEŃ
Michał Zieleń Gitarzysta i wokalista działający w nurcie piosenki autorskiej, poezji śpiewanej oraz pieśni żeglarskich. Inspiracji poszukuje w historiach, ludziach i miejscach. Od kilku lat koncertuje w Polsce i za granicą. Podczas występu zaprezentuje materiał autorski, zabierając słuchacza w muzyczną podróż przy akompaniamencie gitary 12-strunowej.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
:: Scena Otwarta: Cukrowy Kot ::
Цукровий Кіт Nigdy nie usłyszysz jego piosenek z głośników na ulicy. Nigdy nie zobaczysz go na jakichś weselach czy urodzinach. On gra tylko dla tych, którzy lubią muzykę. Przychodzi tylko do tych, którzy tego chcą:)
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!