Strefa Otwarta / Dwukropek / vol.27 / m.in Joanna Słowińska

wstęp: 10 zł [GOTÓWKĄ]

Cykl literacko-muzyczny, miejsce spotkań autorów, wykonawców, muzyków, przestrzeń prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca. Organizator: Rozstaje / Crossroads Association.
 

Dwukropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl

Czekamy na Was!

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
wernisaż: Kinga Stasiak & Sara Superson
Studentki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pierwsza studiuje malarstwo, druga Edukację Artystyczną, obie spotkały się na Wydziale Malarstwa w jednej pracowni. Dopiero zaczynają swoją artystyczną podróż poszukując inspiracji, chęci, weny, motywacji, czasu, energii, siły i czystych pędzli. Na wystawie przedstawią serie portretów, które powstały w ostatnim czasie.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
prowadzenie: JOANNA SŁOWIŃSKA
Fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji utworów Zygmunta Koniecznego. 

Joanna Słowińska

 koncertowała w większości krajów Europy (m.in. w ramach WOMAD UK), w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Chile), w Azji (Gruzja, Indie, Korea Południowa). Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, 'Superjedynek' TVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
JAKUB M. ŻAK i AGNIESZKA LICHOTA
Wybrane piosenki Kaczmarskiego. Duet powstał z miłości do muzyki oraz zamiłowania do improwizacji i opiera się głównie na wzajemnym wsparciu w różnych projektach muzycznych. 

Jakub M. Żak

 to muzyk, który od lat podróżuje ze swoją gitarą szukając i odnajdując - poprzez muzykę - samego siebie i drugiego człowieka. Przygotowuje się do 16 miesięcznej, pieszej podróży, w którą wyrusza wiosną - z Nagasaki do Tokio w Japonii i ze Sztokholmu w Szwecji do Santiago de Compostela w Hiszpanii natomiast Agnieszka to artystka, poszukująca własnego brzmienia poprzez uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach muzycznych, przede wszystkim jako altowiolistka ale również wokalistka i pianistka.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
WERONIKA KRYSTEK
Studentka III roku na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Zainteresowana piosenką aktorską, poezją śpiewaną oraz udziałem w festiwalach wokalnych, współpracuje z Dawidem Rudnickim, tworząc niestandardowe aranżacje piosenek z własną interpretacją. Wspólnie lubią eksperymentować i poszukiwać nowych rozwiązań muzycznych.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
EFEKT MOTYLA

Efekt Motyla

 czyli Maria Maślanka i Magdalena Kirejczyk – kobiecy duet, który w swojej twórczości zestawia brzmienie wiolonczeli, gitary i wokalu z niebanalnym tekstem. Zespół został dostrzeżony na uznanych ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Festiwalu „Przy Kominku” w Kielcach, na którym został wyróżniony oraz FOPA w Ślesinie, gdzie, oprócz wyróżnienia regulaminowego, otrzymał nagrodę specjalną za najciekawszą piosenkę festiwalu. W swojej twórczości lubią zwracać się bezpośrednio do odbiorcy. Ich teksty często skupiają się wokół wnikliwej obserwacji siebie i świata, podejmują też próbę rozważania istotnych problemów. Mimo całej swojej kobiecej wrażliwości potrafią bez ogródek mówić o rzeczach
niewygodnych. Styl ich muzyki nie jest ostatecznie skrystalizowany – wciąż poszukują i eksperymentują z formą.
https://youtu.be/VMtjgCHt35M
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :