StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 8

wstęp: 10 zł

prowadzący: ANDRZEJ SIKOROWSKI / Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju i za granicą. Felietonista, laureat wielu nagród festiwalowych, zdobywca czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska.
>>> DOMINIK KSIĘSKI / W roku 2004 nagrał płytę „Pojedziemy” z tłumaczeniami piosenek rosyjskich bardów: Włodzimierza Wysockiego, Jurija Kukina i Jurija Wizbora, a w roku 2016 płytę „Tylko tu”, na której wykonuje głównie swoje piosenki. Polonista, wielbiciel wędrówek po mało uczęszczanych górskich grzbietach, co jakiś czas zdarza mu się coś napisać lub przetłumaczyć, mieszka w Żninie. Wystepuje głównie w górach przy ogniskach; koncertował m.in. w poznańskim klubie Blue Note, w klubie Gniazdo Głuszca w Moskwie i na Festiwalu Pieśni Autorskiej im Jurija Kukina w Pradze.
>>> DOMINIKA KULIK / Rodowita krakowianka. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, do których należą
, między innymi, zwycięstwo na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym “Piosenka z Treścią” czy tytuł półfinalistki na 21. OFPA. Wykonuje covery znanych i lubianych piosenek artystów takich jak m.in. Grzegorz Turnau, Renata Przemyk czy Elvis Presley. Przy fortepianie, pochodzący z Kielc, student Akademii Muzycznej w Krakowie, miłośnik jazzu, koncertujący między innymi w Teatrze Juliusza Słowackiego - Marcin Pakuła.
>>> SWADA / Zespół śpiewa tradycyjne pieśni narodów słowiańskich, mieszając technikę białego śpiewu z ekspresją eksperymentalną. W szerokim instrumentarium zespołu usłyszeć można, między innymi, gitarę, węgierską cytrę i bębny. 'Bajkowe Kołysanki' to książka oraz płyta - bajeczki i piosenki, autorstwa Agnieszki Jagi Szeptalin. Piękne melodie tradycyjne przeplatają się tu z autorskimi kompozycjami, które ukołyszą, uspokoją i utulą zarówno dzieci, jak i rodziców.
>>> wernisaż: KATARZYNA CHODOŃ / Ilustracje są uzupełnieniem tekstów Agnieszki Jagi Szeptalin, autorki książeczki 'Bajkowe Kołysanki - Swada i Przyjaciele'. Obrazy te powstawały jednak na długo zanim pojawił się pomysł książeczki, zawsze jednak w poczuciu bezpieczeństwa i w bliskim towarzystwie odpoczynku. Bo taka powinna być idealna noc, taki sen, jak Krasnal Luliś chciałoby się mieć zawsze.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
cykl literacko-muzyczny 'dwukropek' jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!