StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 20

wstęp: 10 zł

wernisaż: MICHAŁ TOKARZ
Urodzony w 1995 roku. Studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Dyplom licencjacki w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem profesora UP dr hab. Marcina Pawłowskiego. Zajmuje się głównie grafiką warsztatową – drukiem wklęsłym i wypukłym oraz rysunkiem. W swoich pracach poszukuje czynników które kształtują nas jako ludzi. Członek grupy artystycznej Izomer.
https://www.behance.net/michatokarz
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
SERGIUSZ ORŁOWSKI
Sergiusz Orłowski - pieśniarz, poeta, bard. Pochodzi z Kłobucka, mieszka w Krakowie. Zdobywca nagród na festiwalach piosenki nieobojętnej, m.in.: wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, czy I miejsce na Bieszczadzkich Spotkaniach ze Sztuką „Rozsypaniec” 2010. Podczas recitali śpiewa pieśni do tekstów własnych jak i uznanych poetów. Współpracuje z uznanymi kompozytorami - m.in. z Andrzejem Zaryckim, Zygmuntem Koniecznym, Pawłem Pierzchałą, Tomaszem Kmiecikiem czy Adrianem Konarskim. Związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami w Krakowie, jego piosenki śpiewają artyści Piwniczni. Obecnie występuje w krakowskim Teatrze Szczęście w programie "Szczęśliwe piosenki Marka Grechuty".
https://www.youtube.com/watch?v=q-L-GbmhKJI
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
SZCZEPAN CZAPLEWSKI
Wierci się i miota we wszystkie strony, majtki i pragmatyzm noszi w torebce, chociaż ostatnio torebkę zgubił. Gra na gitarze znalezionej pod Lidlem, a piosenki śpiewa znalezione pod łóżkiem. Lubi wódkę, papierosy, morze i kiedy się pali też lubi.
https://www.youtube.com/watch?v=ra2TcNdl7kM
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
BOX ANIMA
Box Anima to charyzmatyczne, niezależnie trio muzyczne z Krakowa o unikalnym brzmieniu, łączące rock progresywny z elementami folku. Tekstami, energią i wzajemną chemią tworzą pełen niepokoju nastrój. Swoją muzyką chcą dotykać skóry, wciągać słuchaczy i słuchaczki do samego rdzenia emocji. Box Anima testuje granice akustycznego instrumentarium czerpiąc inspirację z alternative, folk- i art-rocka, trip-hopu, czy progresywnego metalu. Na ich debiutanckiej EPce znajdą się piosenki opowiadające historie osób w decydujących momentach życiowych. 24 września zaproszą Was do swojego nie-pokoju.
https://www.youtube.com/watch?v=pGzAB_AxX9g

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!