Valentin Barray

potańc!

wstęp: 40 zł

Zapraszamy Was na wspaniałą muzyczna podróż z Valentinem Barray. Z inicjatywy Owlsome Balfolk i przy wspołpracy z Bal Folk Poznań oraz Krakowska Balfolkowa Grupa Wsparcia, Valentin odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Podczas swego mini-tournée zagra w trzech miastach: Poznaniu, Krakowie, i Warszawie. Sugerujemy zarezerwować sobie cały weekend, gdyż magia jego balfolkowych, fortepianowych kompozycji oczaruje Was i sprawi, iż będziecie tańczyć bez wytchnienia.

Valentin Barray zabiera słuchaczy w swój niezwykle osobisty muzyczny świat, w którym przeplatają się delikatne mazurki, radosne scottishe, wspólnotowe tańce bretońskie czy energiczne bourrée, ale też i brzmienia inspirowane piosenką francuską. Wystarczy wsłuchać się w dźwięk pianina, przymknąć oczy, aby poczuć jak ruch tancerzy i muzyka tworzą jedność.

Od najmłodszych lat Valentin otoczony był tradycyjną muzyką, podążył też ścieżką klasycznej edukacji. W 2017 roku ten pochodzący z Normandii (regionu położonego na północy Francji) pianista wydał swoją pierwszą solową płytę "Mirages", która jest inspirowana światem potańcówek folkowych. Koncertuje i gra do tańca na największych festiwalach balfolkowych w Europie takich jak: Boombal, Grand Bal de l’Europe (Gennetines, Saint Gervais), Le son continu, Damada, Folkiri, CaDansa, Marsinne. Obecnie jest w trakcie pracy nad drugą płytą, która ma się ukazać w 2019 roku.

Więcej o Valentinie i jego różnorodnych muzycznych projektach na stronie:

https://www.valentinbarray.com/valentin-en-bal-folk

Bilety - 40zł

UWAGA UWAGA! SUPPORT!

Przed samym koncertem Valentina, mamy zaszczyt zaprosić Was na debiutancki koncert nowego krakowskiego balfolkowego duetu "Duo 2G" :) 
Kto się kryje pod tą tajemniczą nazwą, dowiecie się już niedługo ;)