StrefaJazz / Sebastian Zawadzki | Stanisław Słowiński duo

wstęp: 25 zł przedsprzedaż

30 zł w dniu koncertu

Co przyniesie spotkanie dwóch kreatywnych, lecz odmiennych muzyków, których rodowodem jest zarówno muzyka jazzowa, jak i klasyczna? Muzyków, których inspiracje sięgają zarówno w kierunku improwizacji i jazzu, jak i muzyki klasycznej, a także ambientu oraz minimalizmu? Jak pogodzić perfekcję klasycznego wykonawstwa z nieobliczalną jazzową strukturą oraz ciągotami w kierunku wykorzystania elektronicznych efektów, a na koniec zamknąć to w chłodnej, minimalistycznej, skandynawskiej aurze?
Odpowiedzią na to pytanie jest nowy projekt pianisty Sebastiana Zawadzkiego i skrzypka Stanisława Słowińskiego, artystów z różnych światów muzycznych. Sebastian, pianista i kompozytor, który od 2010 roku mieszka w Danii, czerpie swoje inspiracje ze skandynawii i z tamtego podejścia do tworzenia muzyki. Jest twórcą licznych autorskich projektów. Stanisław Słowiński, ceniony skrzypek i kompozytor młodego pokolenia z Krakowa, jest niezwykle aktywny na polskiej scenie muzycznej i współpracował z wieloma uznanymi artystami. Ten projekt to próba stworzenia nowej muzycznej jakości, w której artyści wykazują się dużą elastycznością i sporym dystansem do swoich dotychczasowych dokonań.
Spotkanie artystów o tak różnych stylistycznych rodowodach, odmiennych nawykach i twórczych doświadczeniach zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym, nowym brzmieniu. Wspólnie zagrają autorskie kompozycje, które będą premierowo wykonane na tym koncercie.
sprawdź:
www.stanislawslowinski.pl
www.sebastian-zawadzki.com