StrefaEtno / ANIA BRODA - koncert solowy: Jankiel w spódnicy / 16.06 / 20.00 / STREFA / Tomasza 31 / wstęp: 25 zł / dla uczestników warsztatów (16.06): 20 zł
partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum Kultury

Ania Broda - jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym.
Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Wspólnie nagrali pięć świetnych płyt (z „Pieśniami i melodiami na rozmaite święta” uznanymi za najlepszą płytę folkową 2001 roku), zagrała setki owacyjnie przyjmowanych koncertów. W zespole tym śpiewała, grała na cymbałach i bębnach. Od 2011 roku realizuje autorskie, solowe działalność. Nagrywa, prowadzi działalność warsztatową, koncertuje solo lub z własnym zespołem.

Ania Broda solo / Jankiel

w spódnicy