Ania Broda / warsztaty pieśni tradycyjnych

StrefaEtno / ANIA BRODA - WARSZTATY ŚPIEWU / 16.06 / 16-19.00 godziny mogą się zmienić / STREFA / Tomasza 31 / wstęp: 40 zł
partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum Kultury

ZAPISY : strefakrakow@rozstaje.pl 
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
Warsztaty dla Zapracowanych i nie tylko. Rozładuj napięcie ! Zrelaksuj się śpiewem i muzyką. Pomysł na warsztaty zrodził się z obserwacji socjologicznych różnych grup społecznych oraz wieloletniej praktyki wokalnej, która opiera się głównie na emisji śpiewu tradycyjnego zwanego śpiewem białym. Jest to mało popularny gatunek w polskiej wokalistyce, wykorzystujący niezwykle piękny i silny dźwięk głosu naturalnego.
Śpiewanie białym głosem pozwala nam nie tylko przenieść się w czasie i odnaleźć nasze kulturowe ja, ale jest także ważnym narzędziem prowadzącym do samodoskonalenie i rozwoju osobistego.
Program warsztatów: ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka śpiewu techniką białego głosu naturalnego, praca z głosem, otwieranie przestrzeni dźwiękowej, strojenie głosu, wspólna nauka pieśni i granie na prostych instrumentach rytmicznych, np. bębenkach; repertuar tradycyjny i autorski: ballady, pieśni obrzędowe, miłosne, kołysanki.