StrefaOtwarta / Dwukropek vol. 10

wstęp: 10 zł

poprowadzi: AGATA ŚLAZYK
Artystka związana na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Śpiewa od dziecka, ale swą piosenkarską karierę rozpoczęła jako siedemnastolatka w Biłgoraju. Tam na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską zdobyła nagrodę publiczności. Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii i Włoch. Z własnym recitalem odwiedziła Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię. W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta. Obecnie promuje swój autorski album „Nie daj się zjeść”.

wernisaż: BELANORQUA
Opowieść Oddy / Fotografia / Lalka artystyczna
Belanorkowa osobliwość - Odda - postanowiła wyjść z ukrycia i w paru obrazkach zaprezentować Wam czego nauczyła się podpatrując swoich twórców.

CZIKAWES
Inspirują się pieśniami tradycyjnymi oraz poezją. Odnajdują zapomniane melodie i przypominają e na swój sposób. Poszukując tego, co nieznane i nieoczywiste odnajdują siebie, poznają i dzielą... Natenczas szczególnie bliskie są im pieśni z Podlasia oraz Górnego Śląska, a także poezja Elżbiety Wojnarowskiej. Jako duet zdobyliśmy II miejsce podczas konkursu “Szansa na Oskara”, za wykonanie pieśni z Podlasia.

JAKUB ZUCKERMAN
Pieśniarz, tłumacz i autor tekstów. Student V roku dziennikarstwa UJ. Z początku Puławianin, potem Lubelak, teraz Krakus stale szuka swojego miejsca na świecie. W swoim repertuarze oprócz własnych piosenek, śpiewa także autorskie tłumaczenia utworów Jaromira Nohavicy. Muzycznie sięga do motywów ludycznych, muzyki świata, czy bluesa. Chłopak z gitarą.

DOMINIKA HANDZLIK
Aktorka, wokalistka, skrzypaczka. Studentka V roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, od lat związana z piosenką literacką i aktorską, laureatka m.in. I nagrody V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German w Warszawie, II Nagrody 54. Studenckiego Festiwalu PIosenki w Krakowie, I nagrody Festiwalu Kwiaty na Kamieniach w Bytomiu.

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :

Cykl literacko-muzyczny :DwuKropek jest miejscem spotkań autorów, wykonawców, muzyków oraz przestrzenią prezentacji plastycznych. Zawsze w ostatni wtorek miesiąca.

:DwuKropek —> Scena Otwarta? TAK! --> piszesz, komponujesz, śpiewasz? Nadsyłajcie nagrania w formatach mp3 lub video na adres: strefakrakow@rozstaje.pl. Czekamy na Was!