Tańce z Małopolski - Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego

wstęp: w o l n y

zapisy: ojciec.pio4@gmail.com

Zapraszamy na kolejne dwudniowe wydarzenie, na które złożą się tym razem warsztaty tańców z Małopolski, które poprowadzą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy (Akademia Tańca Tradycyjnego), oraz na potańcówkę z muzyką na żywo w wykonaniu kapeli Raraszek.
: : : : : : :
Nasze trzecie spotkanie realizowane dzięki Programowi Dotacyjnemu „Koalicje dla Niepodległej" odbędzie się w wsi Biórków Wielki (25 km od Krakowa) w tamtejszej szkole.
: : : : : : :
organizatorzy: Akademia Tańca Tradycyjnego
partnerzy:
Inicjatywa #STARASZKOŁA / Biórków Wielki
Rozstaje / Crossroads Association
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Biórkowie Wielkim
Koło Gospodyń Wiejskich - Biórków Wielki
Sołectwo Biórków Wielki
: : : : : : :
Celem naszych warsztatów będzie nauka i opanowanie w stopniu podstawowym tańców znanych dawniej na terenie Małopolski wykorzystujących kroki chodzonego, krakowiaka, sztajerka, polki, walczyka i mazurka oraz elementów z nimi związanych takich jak: tańczenie w parze, tańczenie po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym. Na warsztatach pojawią się także tańce układowe wykonywane w korowodach, w parach po kole.

Projekt Objazdowej Akademii Tańca Tradycyjnego to próba powrotu do dawnej funkcji jaką miał taniec tradycyjny czyli integracyjnej i zabawowej.

Będzie to zarazem okoliczność podczas, której będzie można poznać bogactwo muzyczno-taneczne danego regionu. To co chcemy Wam zaproponować moglibyśmy nazwać popularnym tańcem tradycyjnym, który wykonywany był dawniej przez dużą część społeczeństwa zarówno na wsi jak i w mieście podczas organizowanych potańcówek. W tańcu będziemy szukali spontaniczności, indywidualnej ekspresji i improwizacji, co za tym idzie daleko mu będzie do opracowanych form scenicznych.

Warsztaty nasze uwzględniać będą współczesne predyspozycje i umiejętności pokolenia osób pozbawionego żywego kontaktu z muzyka tradycyjną, dla których tradycyjny polski taniec i muzyka są i mogą być istotnym elementem budowania więzi międzyludzkich, więzi w obrębie "Małej Ojczyzny" oraz więzi o szerszym charakterze nawiązującej do tożsamości narodowej.

Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych, które chcą w aktywny sposób spędzić czas wolny.

Na warsztaty warto wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie), podkoszulek na zmianę i coś do picia też na pewno się przyda.

PROWADZĄCY❓
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

kiedy❓
WARSZTATY:
25 października (piątek), godz. 19:00 - 22:00
26 października (sobota), godz. 13:00 - 16:00
POTAŃCÓWKA:
26 października (sobota), godz. 18:00 - 21:00

za ile❓
WSTĘP BEZPŁATNY

zgłoszenia❓
📧 na warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY MAILOWE: ojciec.pio4@gmail.com

gdzie❓
szkoła podstawowa we wsi Biórków Wielki

dla kogo❓
początkujący i średnio-zaawansowani

Video - archiwum Fundacja Czas Tradycji

🍀 Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


Regulamin warsztatów organizowanych w ramach projektu
___________________________________________________

1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
2. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
3. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
4. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926