StrefaEtno / Witek Broda & Pokrzyk na Józefa

wstęp: 15-20 zł

Czy wiedzieliście, że 19 marca w kościele katolickim, anglikańskim i ewangelickim wspomina się św. Józefa i tego dnia nie obowiązuje zachowanie postu? W ten dzień, nasi dziadkowie korzystając z dyspensy organizowali imprezy zwane "Józefinkami". Zapraszamy was na urodziny Józefa i ostatnią POTAŃCÓWKĘ przed utopieniem Marzanny! Bo "Gdy na Józefa bociek przybędzie, śniegu już nie będzie" czy "Na Józefa pogoda, będzie w polu woda".
>> Ekstaza and the Moonshines, mieszanka wybuchowa, muzyczny koktajl mołotowa, należy przyrządzić z dwóch składników podstawowych: Pokrzyku i Brody.
>> Witek Broda lider Kapeli Brodów, która gra od 1992 roku. Jest znakomitym skrzypkiem, od przeszło dwudziestu lat prowadzi badania i dokumentację muzyki ludowej, zarówno repertuaru pieśniowego (obrzędowego, religijnego, weselnego) jak i muzyki instrumentalnej.
>> Pokrzyk, znany i lubiany szanownym Gościom Strefy ponownie zagości na naszej scenie i pozwoli Wam naderwać podeszwy przy siarczystym tańcu. Ludzie Pokrzyku spotkali się w Krakowie i, choć każdy z nich pochodzi z innej bajki, trzymają się razem. Połączyła ich fascynacja tradycyjną muzyką taneczną oraz obrzędową z Polski i innych stron. Patronuje im pokrzyk - wilcza jagoda, tajemnicza roślina spokrewniona z mandragorą. Według medycyny ludowej, odpowiednio zastosowana, przynosiła niezwykle barwne, żywe i głębokie sny... Co usłyszycie w tanecznym transie? Melodie z miejsc pochodzenia członków kapeli. Blisko-odległe opowieści ze wschodniej Słowiańszczyzny; pieśni z podmokłych mazurskich krajobrazów; żywe, a zarazem wzruszające melodie z badań terenowych na Rzeszowszczyźnie…
>> Potańcówkę poprzedzają warsztaty z Witkiem Brodą!
Link: https://www.facebook.com/events/2264600240523565/