Woody Sez /

Woody Guthrie songs / premierowo w Polsce

ZNAKOMITY ZESPÓŁ 'WOODY SEZ' Z NOWEGO JORKU w klubie Strefa - PREMIEROWO W POLSCE!!! >> WOODY SEZ jest radosnym, pełnym energii i pozytywnych emocji zespołem, który wykonuje pieśni Woody Guthriego – jednego z najważniejszych bardów muzyki folkowej. // Partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum KulturyJCC Krakow / wstęp: 30 PLN.
Woody Sez to czwórka utalentowanych muzyków związanych ze
sceną nowojorską, Broadwayem i tamtejszym uniwersytetem
muzycznym. Przywracają do życia wiele postaci, które są ważnymi bohaterami niesamowitej historii Woody Guthriego.
Połączenie wspaniałej gry aktorskiej, pasjonującej historii Guthriego i synergii ponadczasowych pieśni – folkowych hymnów. Woody Guthrie opowiadał o problemach zwykłego człowieka, uprzedzeniach, wykluczeniu, ale i nadziei, szacunku, miłości, podobnie jak muzyka zespołu Woody Sez.
The Rock and Roll Hall of Fame nazwało Woody Guthriego - "niezwykłym bohaterem folku; człowiekiem, który w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno – polityczny. Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i wielu innym twórcom muzyki folk i rock. Pełen nieograniczonej wolności i ciekawości świata Woody Guthrie, prowadził kolorowe życie, które przeszło do legendy i mocno wpłynęło na kulturę Ameryki XX w."
Liderem zespołu Woody Sez jest Andy Teirstein – spiritus movens nowojorskiej bohemy artystowskiej. Jego twórczość kompozytorska inspirowana jest bogatymi i różnorodnymi ludowymi korzeniami współczesnej kultury. Muzyka Teirsteina została opisana przez „The New York Times” i „The Village Voice” jako "magiczna", "genialna" i "znakomicie wykonana". Teirstein był uczniem Leonarda Bernsteina, Henryego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Tredici. Komponuje on muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Jest laureatem nagród m.in. National Endowment for the Arts, New York Foundation for the Arts oraz American Composers Forum. Obecnie jest dyrektorem Translucent Borders – międzynarodowej instytucji, propagującej kulturę tańca i muzyki w różnych krajach świata.

R E C E N Z J E :
>> NY Times Review 2014
https://www.nytimes.com/2014/08/24/nyregion/a-review-of-woody-sez-the-life-and-music-of-woody-guthrie-in-hartford.html
>> American Repertory Theater promotional video
https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=PWh0URY0028
>> Off-Broadway
Irish Repertory Theater – promotional video https://vimeo.com/220876348
>> New Yorker Magazine
https://www.newyorker.com/goings-on-about-town/theatre/woody-sez-the-life-music-of-woody-guthrie-2
>> TDF Listing
https://www.tdf.org/shows/15749/Woody-Sez-the-Life-and-Music-of-Woody-Guthrie
>> London’s Evening Standard review
https://www.standard.co.uk/go/london/theatre/woody-sez-is-a-a-true-folk-hero-7423389.html