Sokoły na Dzień Kobiet
+ premiera teledysku
9.03

Najlepszy, najwspanialszy i najbardziej szalony pomysł na Dzień Kobiet??? Odpowiedź nasuwa się sama: wpaść dzień później do klubu Strefa :) Co się wydarzy? --> "Wariacka miłość" z Sokół Orkestar!! Zabierzcie swoje połowki! Będzie romantycznie.... :)

Sokół Orkestar to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie. Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca" sprawiają, że tę muzykę, graną z pasją i niezwykle zmysłową, bardziej się czuje niż słyszy. 
Zespół jest laureatem prestiżowych festiwali, m.in. Nagrody Festiwalu Gucza 2014 (II Nagroda w kategorii międzynarodowej) i Festiwalu Korowód 2013 (II nagroda).
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
PRZEMEK SOKÓŁ - instrumenty dęte, wokal
PIOTR BEDNARCZYK - trąbka
BARTOSZ DĄBROWSKI - trąbka
JAROSŁAW MEUS - gitary, wokal
JAKUB MIETŁA/KONRAD LIGAS - akordeon
KRZYSZTOF WYRWA - gitara basowa
ŁUKASZ KURZYDŁO - instrumenty perkusyjne
GRZEGORZ BAUER - perkusja