Quindependence
"Circumstances"
premiera
31.05

Quindependence to wolność, przestrzeń, niezależność, różnorodność i... piątka przyjaciół, których determinacja, talent, niestandardowe myślenie i wspólna pasja doprowadziły do powstania debiutanckiego albumu CIRCUMSTANCES. 

W 2017 r. zespół zwyciężył w konkursie na jazzowy debiut fonograficzny organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie,co doprowadziło do nagrania płyty CIRCUMSTANCES. Jej muzyczna zawartość to wypadkowa przyjaźni, wspólnej pasji, inspiracji i ciężkiej pracy wszystkich członków zespołu. Płyta CIRCUMSTANCES powstała na bazie wielogodzinnych improwizacji i bardzo dalekich poszukiwań, nie tylko muzycznych. Kompozycje zostały napisane przez Miłosza Skwiruta i Michała Salamona. 

CIRCUMSTANCES to świeży, nowoczesny jazz z domieszkami etnicznymi i motywami muzycznymi z różnych stron świata. Quindependence wychodzą poza ramy hermetycznego środowiska, grają przestrzennie, płyta CIRCUMSTANCES nosi mocne ślady "world music". Motywy orientalne mieszają się w niej z ECM, czy muzyką skandynawską. Folk współgra z mrocznym brzmieniem. Wszystko to tworzy idealną całość, inspirującą i przyjemną dla serca i duszy. 

Krzysztof Matejski – saksofon 
Dominik Borek – trąbka 
Michał Salamon – fortepian 
Miłosz Skwirut – kontrabas 
Paweł Nowak – perkusja

http://www.facebook.com/quindependence
www.quindependence.pl

bilety: 20zł