Fest Noz

czerwcowy

Czerwiec to czas oczekiwania na wyniki matur oraz oczywiście czas złej, przebrzydłej Pani Sesji, która męczy biednych Studentów. Jednak po sesji lub pod jej koniec warto się odprężyć, dlatego jest Fest Noz! Zapraszamy Was na kolejny w tym roku Fest-Noz do klubu Strefa! :) Jeśli martwicie się, że nie znacie tańców bretońskich czy balfolkowych nie bójcie się, będą warsztaty! Tańczyć będziemy głównie tańce bretońskie, korowody i koła oraz irlandzkie i szkockie tańce ceilidh. A przede wszystkim będzie mazurka! Poza tym potańczymy sobie też tańce z innych części Francji, a nawet z poza niej! :) Nie zabraknie też tańców parowych - przewidziane są scottishe, mazurki i walczyki ;) WSTĘP NA FEST NOZ: WOLNY!

Wskazany pakiet imprezowy:
- dobry humor
- wygodne buty
- pieniążek w portfelu, coby zakupić coś w barze ;)
- ewentualne 15 zł za warsztaty mazurki lub tańców balfolk (zobaczymy na co będą chętni)!

UWAGA! PRZED FEST NOZEM ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY OD GODZINY 16:00! StrefaEtno / FEST NOZ / 30.06 / 19.00 / STREFA / Tomasza 31 / wstęp: 1 zł
partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum Kultury
Fest-noz (dosł. „zabawa nocna”) – tradycyjna zabawa taneczna w Bretanii oparta na tradycyjnych, zbiorowych tańcach w towarzystwie śpiewu i muzyki instrumentalnej.
Festiwale fest-noz są wydarzeniami kultywującymi tradycje taneczne Bretanii, niektóre z tańców pochodzą z okresu średniowiecza. Na potańcówkach - warsztatach w Strefie pojawia się wiele tańców: tańce bretońskie, korowody
i koła, scottishe, mazurki i walczyki... jest to okazja do zabawy zarówno dla osób zaznajomionych już z tematem, jak i nowicjuszy, ponieważ każdy taniec jest dokładnie tłumaczony.