MÓW
25.06

No mów. Dlaczego milczysz? Mów!
O radościach. O trudnościach. O tym, co przeżywasz.
O prostych rzeczach, które dzieją sie ot tak...
I my MÓWimy. Muzyką MÓWimy.

Zespół MÓW powstał bardzo naturalnie, z potrzeby serca. Najpierw pojawiły się piosenki liderki (polskie teksty z soulowym brzmieniem). Potem znaleźli się ludzie, którzy chcą je grać (i robią to doskonale!).
Muzyka MÓWa pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Z jednej strony na tyle niewielkiego, że wciąż jesteśmy blisko. Z drugiej natomiast na tyle dużego, że można zerknąć na nowo na otaczający świat. Można z nią na chwilę zaczerpnąć powietrza, odlecieć, ale też nabrać sił do działania.
Jest radość, wolność, refleksja i zuchwałość...
Jest przekaz, akustyczne brzmienie i dużo emocji.
Zespół MÓW to:
Ania Bratek (voc) - Kobieta śpiewająca i pracująca. Skończyła wokalistykę jazzową na warszawskiej 'Bednarskiej'. Współzałożyła zespół KidBrown, w którym nadal działa. Udziela się również w projektach Praise Trio oraz chórze gospelowym "Z miłości". MÓW to jej pomysl, ale bez wsparcia Agi i chłopaków by się nie udało.

Aga Derla (p i voc) - Liderka Aga Derlak Trio. Za swój debiutancki album otrzymala Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się u M. Tokaja, Z. Namysłowskiego oraz P. Tomaszewskiego. Jest studentką AM w Katowicach na Wydziale Jazzu. Wraz ze swoim triem została nagrodzona na licznych konkursach jazzowych.

Mateusz Szewczyk (b) - Student AM w Katowicach na wydziale jazzu. Jest członkiem wielu zespołów i projektów, m. in. "Early Birds", chór gospel "Z Miłości" i wiele innych. Kontrabasista i basówkarz, od ponad 9 lat rozwija się na obu tych instrumentach, czerpiąc inspiracje z wszelkich źródeł muzycznych.

Patryk Zakrzewski (percussion) - Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny, absolwent AM w Katowicach na wydziałach klasycznym i jazzowym. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Akompaniował w programach Idol oraz Taniec z gwiazdami.

Przydatne linki:
www.facebook.com/zespolmow
https://www.youtube.com/channel/UC5bgxlWMFOSFFobkDC1SVUw

bilety: 15 pln