Fest Noz kwietniowy

StrefaEtno / FESTNOZ! warsztaty i potańcówka / 22.04 / 20.00 / STREFA / św. Tomasza 31 / wstęp: potańcówka 1 zł / warsztaty: 10 zł
partnerzy: Rozstaje / Crossroads AssociationKrakowskie Forum Kultury
: : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Zapraszamy Was na kolejny w tym roku Fest-Noz - tradycyjną taneczną imprezę bretońską - do Strefy! :) Będą głównie tańce bretońskie, korowody i koła, potańczymy sobie też tańce z innych części Francji, a nawet z poza niej - na przykład tradycyjne tańce polskie :) Nie zabraknie też tańców parowych - przewidziane są scottishe, mazurki i walczyki ;) Przed potańcem planowane są warsztaty tańców bretońskich i balfolkowych, zapraszamy od godz. 17!
: : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Wskazany pakiet imprezowy:
- dobry humor
- wygodne buty
- pieniążek w portfelu, coby zakupić coś w barze ;)
: : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Fest-noz (dosł. „zabawa nocna”) – tradycyjna zabawa taneczna w Bretanii oparta na tradycyjnych, zbiorowych tańcach w towarzystwie śpiewu i muzyki instrumentalnej. 
Festiwale fest-noz są wydarzeniami kultywującymi tradycje taneczne Bretanii, niektóre z tańców pochodzą z okresu średniowiecza. 
Na potańcówkach - warsztatach w Strefie pojawia się wiele tańców: tańce bretońskie, korowody i koła, scottishe, mazurki i walczyki... jest to okazja do zabawy zarówno dla osób zaznajomionych już z tematem, jak i nowicjuszy, ponieważ każdy taniec jest dokładnie tłumaczony.
UWAGA! PRZED POTAŃCÓWKĄ ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY TAŃCÓW BRETOŃSKICH I BALFOLKOWYCH! ZAPRASZAMY OD GODZ. 17! 
NA SAMĄ IMPREZĘ WSTĘP WOLNY!