wstęp: info wkrótce
Urszula Stosio
i woda&olej

Urszula Stosio
nietypowa gitarzystka, świetnie czująca się w klimatach orientu. Na co dzień gra na gitarach, sazie i udzie, a w jej muzyce, oprócz dźwięków Bliskiego Wschodu, można usłyszeć piękne gitarowe groovy, psychodeliczne warstwy harmonii nagrywane live na looperze, czy nawet kojące dźwięki medytacyjne. 

Nie bez znaczenia dla rozwoju jej muzyczna osobowość były liczne podróże po krajach Azji w poszukiwaniu źródeł muzyki wschodu, które w efekcie przyniosły nowe harmonie, pociągając też za sobą egzotyczne instrumentarium jak np. saz, ud i cumbus. Na rodzimym rynku muzycznym Urszula Stosio ma udokumentowaną udaną współpracę z Renatą Przemyk, Karoliną Skrzyńską, The Dolls, Karpaty Magiczne, Miss Understood, Orientalny Punkt G. i z Magdą Piskorczyk. 

W maju 2016 roku wydała solową płytę Guitar Revolta, w której pokazuje nieznane dotąd gitarowe przestrzenie.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
kolektyw Woda & Olej 
analogowe wizualizacje tworzone na żywo za pomocą dwóch technik. Pierwsza z nich to liquid light show wykorzystywana w latach 60 m.in. przez Pink Floyd, Jefferson Airplane czy Grateful Dead, polega na mieszaniu zabarwionych olejów z wodą. Druga dopełniająca technika wykorzystuje z kolei kamery VHS oraz miksery video popularne przy montażu filmów w warunkach domowych na przełomie lat 80 i 90. W skrócie: analogi, vhsy i zero komputera.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
zobacz:
http://facebook.com/urszula.stosio.guitar
http://facebook.com/wodaolej