Potańc powarsztatowy
18.12

Zapraszamy miłośników mocnego brzmienia na potańc 'powarsztatowy' z Kapelą Zootechników z gościnnym udziałem Katarzyny Chodoń. Dla osób, które nie miały styczności z oberkami przygotowaliśmy zestaw zabaw wprowadzających, z kolei zaawansowani tancerze będą mogli spełnić się w szalonych polkach i mazurkach z radomszczyzny.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
wstęp: 10 zł
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
Kacper Ciaś - harmonia trzyrzędowa
Zdobywca I miejsca na 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 2016 oraz laureat III nagrody w konkursie Stara Tradycja na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2015. Uczy się grać od 2008 roku od Jana Adamczyka z Budek (ur. 1936). Jego mistrzem jest też saksofonista i harmonista Mieczysław Kołodziej (ur. 1943) ze Stąporkowa, akordeonista Władysław Jęczmiński (ur. 1925) ze wsi Kucębów koło Bliżyna oraz harmonistka Wiesława Gromadzka.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
Arkadiusz Szałata - baraban
Bębnista, basista i harmonijkarz. Członek takich zespołów jak Tadirindum (muzyka rzeszowska od Stanisława Piroga i rodziny Sowów), Chachary (muzyka podwórkowa z rejonu Galicji), Addhrai (tradycyjna muzyka włoska) czy Kapela na Krzywych Dźwiękach (muzyka radomska od Jana Kmity i Marii Siwiec). Prowadził warsztaty polskich tańców tradycyjnych (Etnokraków-Rozstaje 2016, YMCA Kraków 2016, Festiwal Folkowisko 2015) oraz warsztaty gry na harmonijce (Tabor Kielecki w Sędku 2016 i 2015, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2016, Festiwal Zawirowania Radomskie 2016). Tańczyć uczył się od wiejskich tancerzy z radomskiego, lubelskiego i kieleckiego oraz Piotra Zgorzelskiego, Grzegorza Ajdackiego, Mateusza Dobrowolnego, Jacka Hałasa i in. Oprócz polskich tańców tradycyjnych tańczy również bluesa oraz tańce balfolkowe. 
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
Katarzyna Chodoń - śpiew
Prowadzi grupę 'Prądniczanki' w Centrum Kultury w Sułoszowej oraz zespół regionalny w Trzebini-Czyżówce. Wokalistka w zespołach Swada, Tadirindum oraz Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie i Pieśń Gminna. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Folkowisko od 2013, Folk Caravan w D'Abruzzo w 2014, Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015, Preludium Słowiańskie - Jedziemy z Teatrem 2016). Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. W swoim dorobku ma nagrania na płycie „Preludium Słowiańskie – ścieżka dźwiękowa” (2014) oraz „Krakowskie – dodaj do ulubionych” (2015).
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : 
Do tańca będą potrzebne wygodne buty na płaskiej podeszwie oraz przewiewny strój nie ograniczający ruchów. Przyda się 
też ręcznik oraz koszulka na zmianę.