HeFi Quartet
premiera płyty
PARALLAX ERROR
18.06

bilety: 20 pln

Parallax Error to jazzowy album koncepcyjny, w którym metaforycznie rozumiane zjawisko błędu paralaksy determinuje dramaturgię i dobór użytych środków wykonawczych.
Rozumiany metaforycznie błąd paralaksy odnajdziemy w początkowej części tytułowego utworu, gdzie w minimalistycznym motywie puls fletu przesuwa się w stosunku do pulsu fortepianu i w polimetrycznej budowie kompozycji.

Autorem muzyki jest flecista, kompozytor i wykładowca fletu w zakresie muzyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Krakowie - Leszek Hefi Wiśniowski. Należący do ścisłej czołówki polskich flecistów jazzowych, wykonuje nie tylko jazz, a również muzykę etniczną, filmową czy eksperymentalną.
Muzyka skupia elementy jazzu i muzyki współczesnej. Lider posługuje często instrumentalnymi technikami rozszerzonymi, gra na wielu odmianach fletów poprzecznych w tym rzadkim kontrabasowym, używa też glissando headjoint® – ustnika, innowacji konstrukcyjnej pozwalającego na eksplorowanie nowych dla fletu obszarów ekspresji, sięga również po japońskie shakuhachi.

Leszek HeFi Wiśniowski – flety: kontrabasowy, basowy, piccolo, flet z glissando headjoint®, shakuhachi
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Bartek Staromiejski - perkusja


Strona Leszka Wiśniowskiego:
www.hefi.pl