słowiński / carod DUO

Stanisław Słowiński – skrzypce, Apel-les Carod – skrzypce

 

Nowy, międzynarodowy projekt, w którym utwory legendarnego jazzowego skrzypka - Zbigniewa Seiferta skonfrontowane z utworami - wizją muzyki liderów zespołu pozwoliły zbudować zupełnie nową muzyczną przestrzeń i podjąć próbę redefinicji roli skrzypiec w muzyce improwizowanej. Na program składają się utwory Seiferta z uwielbianych przez miłośników jazzu albumów “Passion”, “Man of the light”, a także kompozycje solowe z wydawnictwa “Solo violin” w nowych opracowaniach, motywy morawskie i katalońskie...


Apel-les Carod Requesens
Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich skrzypków jazzowych, kompozytor. Urodził się w Cambrils w Katalonii w 1989 r. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku ośmiu lat. W wieku lat piętnastu zdecydował się przerwać zgłębianie muzyki klasycznej i rozpoczął swoją przygodę z gitarą elektryczną. W wieku 18 lat, powrócił na studia, by skoncentrować się na jazzie i muzyce współczesnej, które ukończył w 2010 r. w klasach skrzypiec jazzowych i gitary nowoczesnej w L’Aula de Musica Moderna í Jazz del Conservatori del Liceu (Barcelona). W tym samym roku został przyjęty do Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie. W lipcu 2014 r. zdobył II Nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie. Powtórzył sukces podczas kolejnej edycji konkursu - w 2016 r. zdobył II Nagrodę w II Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie. Prowadzi własne zespoły jazzowe, w tym Apel-les Carod Quartet, Apel-les Carod Septet i Apel-les Carod Trio; współpracował także z Eclectic Colour Orchestra, A Strings Affair, Lecirke, Txarango.
Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pogłębia swoją znajomość muzyki w New School for Jazz and Contemporary Music. “I can say without a doubt that Apel·les Carod is one of the most naturally talented young modern jazz violinists that I have ever come across. Upon Listening to him I was struck by his ability to involve an audience with pure musicality not empty showmanship” - Mark Feldman.

https://www.youtube.com/watch?v=5YKjc4Kasms

Stanisław Słowiński
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile. Z autorskim materiałem zadebiutował albumem „Landscapes Too Easy To Explain”, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia.
"Słowiński podtrzymuje słynny "cud nad Wisłą" Możdżera, a mianowicie sprawia, że Polacy chcą słuchać jazzu.(...)
Stanisław Słowiński Quintet ma brzmienie, którego nie da się pomylić z żadnym innym." [Weronika Sraga – zwysokiegoc.pl]
Podczas premierowej trasy koncertowej liczącej ponad 30 000 km zespół odwiedził wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach – Jazzpopolsku.
"One can hardly find a more spiritually "Polish Jazz" album than this one." [Adam Baruch o Landscapes Too Easy To Explain]
Album spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych. Doceniły go polskie i zagraniczne media branżowe.
Chat (Off)

bilety: przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

wstęp: 15/20 zł