13.05

19.00
Miłosz Bazarnik Trio

21.00
Bartosz Dworak Quartet 

 

BARTOSZ DWORAK QUARTET
Niezwykła mikstura osobowości powoduje, iż BDQ to zespół prawdziwie wyjątkowy. Każdy ich koncert to unikatowe muzyczne wydarzenie. Materia muzyczna jaką prezentują jest przestrzenna i wielobarwna, wyrasta z jazzu maintreamowego ale przeradza się w osobliwy modern jazzowy wytwór, z subtelną nutką polskiego folkloru.
BDQ to laureaci najważniejszych prestiżowych nagród na polskiej scenie jazzowej m.in.: 
Grand Prix37. Festiwalu Jazz Juniors 2013, Grand Prix Konkursu LOTOS Jazz Festival 16. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2014 oraz XXXX “Klucza do kariery” 2014.
To także stypendyści Ministra Nauki oraz Ministra Kultury.
Nakładem renomowanej wytwórni Hevhetia ukazał się pierwszy studyjny album zespołu zatytułowany POLISHED, zyskując ogromne uznanie krytyków oraz słuchaczy. Znalazły się na nim w pełni autorskie, zaaranżowane na skrzypce, fortepian, kontrabas oraz perkusję utwory, w których pobrzmiewają nie tylko echa jazzowej klasyki, ale też subtelne i liryczne elementy polskich melodii ludowych.
Muzycy ukończyli z wyróżnieniem Instytut Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

MIŁOSZ BAZARNIK TRIO 
Zaczęło się od pomysłu oraz wielkiej potrzeby i chęci działania. Potem idea zaczęła się materializować. Powoli, ale konsekwentnie… Projekt nawiązuje do nowoczesnych osiągnięć modern jazzu, jazzu skandynawskiego czy muzyki klasycznej. Trio wykonuje autorskie kompozycje lidera oraz standardy wielkich mistrzów jazzu jak Esbjörn Svensson, Robert Glasper czy Miles Davies.

▪ Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer; student Kompozycji i Aranżacji na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, absolwent Muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat konkursów jazzowych z zespołem Voodoo Mob na 2. Young Best Jazz w Szczecinku, Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie oraz finalista Azoty Tarnów International Jazz Contest oraz Krokus Jazz Festival z formacją Miłosz Bazarnik Trio.
▪ Krystian Teliżyn – programista, gitarzysta basowy; absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; członek formacji Voodoo Mob (finalista Azoty Tarnów International Jazz Contest, zdobywca II miejsca na ogólnopolskim konkursie 2.Young Best Jazz, I wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych School&Jazz Festiwal w Lubaczowie) oraz finalista Krokus Jazz Festival (Miłosz Bazarnik Trio).
▪ Liliana Zieniawa – perkusistka, wibrafonista, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie perkusji. Laureatka 2 Young Best Jazz w Szczecinku, Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie oraz finalistka Azoty Tarnów International Jazz Contest oraz Krokus Jazz Festival z formacją Miłosz Bazarnik Trio. Uczestniczy i tworzy wiele projektów, m.in.: Tenpasten, Lila Trio, Miłosz Bazarnik Trio czy The Riddle. 

Miłosz Bazarnik – fortepian, instrumenty klawiszowe 
Krystian Teliżyn – gitara basowa 
Liliana Zieniawa – perkusja