Joanna Słowińska - koncert pieśni pasyjnych 12.04

Pieśni pasyjne i wielkanocne, kanoniczne i ludowe – traktujące o męce i zmartwychwstaniu Chrystusa. Również: kompozycje autorskie: współczesna refleksja – muzyczna i poetycka – osnuta wokół tajemnicy Wielkiego Piątku. Tradycyjne, surowe brzmienie. 
Koncert miał premierę w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie (Scena w bramie) prezentowany na festiwalach (m.in. Tempus Paschale w Lublinie, Cracovia Sacra), z powodzeniem wykonywany był w wielu kościołach w Polsce i zagranicą (m.in. dla międzynarodowej publiczności w bazylice Santa Maria dei Poppolo w Rzymie). W 2012 zarejestrowany został przez "Dwójkę" Polskiego Radia w ramach cyklu "Filharmonia Dwójki" w Studio Koncertowym im. Władysława Szpilmana.
 

Joanna Słowińska:
Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości; fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego. Z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów, z muzykami formacji Stanisław Słowiński Quintet i z grupą Muzykanci – koncertowała w większości krajów Europy (m.in. w ramach WOMAD UK, WOMAD Chile), w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Festival Chile), w Azji (Gruzja, Korea Południowa). Jej kolejne solowe płyty: „Live in Alchemia” (2005) oraz „Możesz być” (2007) znalazły się w czołówce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2004), Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Superjedynek TVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.