the new lessers
wstęp:
info wkrótce

THE NEW LESSERS:
Nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych. W zespole tym grał m.in legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "The New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Antek Krupa
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa jest jedną z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedną z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.

Agata Ślazyk
autorka piosenek, wokalistka, gitarzystka, artystka Piwnicy pod Baranami. Ze swoim recitalem i z kabaretem Piwnica pod Baranami odwiedziła: USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię. Wydała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odnosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa